Halis Kuruyemiş

Hakkımızda

 

Halis kuruyemiş, 1997 yılı  Hakmar Gıda'nın  kuruluşuyla hizmete başlamıştır. Firmamız  başlangıçta ürünlerini sektörün diğer firmalarından alıp reyonlarında satmaktaydı. Bu durum 2007 yılında kendi üretimine başlayana kadar devam etmiştir. Kuruluşumuz sekteründe nihai  müşteri memnuniyeti sağlamak, insan ve finans kaynaklarını en verimli şekilde katma değere dönüştürerek, sürekli gelişerek ve gelişimlere açık olarak kaliteyi ucuza üreterek müşterimize sunmak ve sekteründe güvenilir bir firma olmayı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda; 2007 yılı itiribariyle kuruluşumuzun ilk imalat hanesini kurup kendi üretimine başlamıştır. Ürünleri hammadde olarak ilk noktasından alıp, işleyip hızlı bir şekilde satışa sunmaktadır. Satış noktaları olan Hakmar grup bünyesinde bulunan Hakmar Gıda ve Tatbak Gıda'dan Halis markalı dökme ürün, Hakmar Mağazacılık (discount) marketlerde ise çerezim markalı paket ürünler satışı  yapılmaktadır. Bazı ürünlerde arz talebi karşılayamadığından, 2010  yılı itibariyle firmamızda Dış Ticaret  birimi kurulmuş olup  bu  ürünlerin ithalatı, firmamız tarafından üretim yerine gidilerek ürün alımı yapılıp, üretim aşamasından yükleme aşamasına kadar takibini yaparak ithalatını gerçekleştirmektedir. Prensiplerinden ve değerlerinden taviz vermeyen Halis Kuruyemiş, 2013  yılı itibariyle toplam 355 satış noktasıyla hizmet vermektedir. Senelik kuruyemiş satışı ortalama 7.100 ton olarak gerçekleşmekte ve bu  tonaj her sene  ortalama %15-20 oranında artış göstermektedir. Bu gelişim sürecinde TOKAT/NİKSAR ilçesine ceviz alım ve kırım merkezi, Gaziantep/Nizip ilçesine antep fıstık işleme merkezi kurmuştur.
 
Kuruyemiş sektöründe güvenilir bir marka olmayı amaçlayan Halis Kuruyemiş değerlerinden asla taviz vermemiştir. Firmayı firma yapan değerleridir ve işin sonunda topluma hizmet yoksa o işin sonu hüsrandır ilkesine daima inanmıştır.
 
DEĞERLERİMİZ ; 
 
- Mükemmele ulaşmak için değişimin önemine inanarak, sürekli değişmeyi ve gelişmeyi hedefleriz.
 
- Yüksek performansı sağlayacak imkan ve ortamları oluşturarak en üst düzeyde motivasyona sahip, alanında uzman ve takım ruhu  yüksek personel  ile çalışırız.
 
- Müşterilerimizin, iş ortaklarımızın güvenilir ve sürekli gelişen  organizasyonda yer almasını sağlarız.
 
- Kaynaklarını  verimli kullanan karlı ve rekabetçi bir kurum olmak için çaba sarfederiz.
 
- İyi bir çalışma ortamı ile yeteneklerin geliştirildigi bir organizasyon olma amacını taşırız.
 
- Bilgi ve deneyimlerin paylaşıldıkça çoğaldığına ; sorunların ve olumsuzlukların azaldığına inanırız.

 

- Kuruluş içi ve dışı ilşkilerde karşılıklı güven ve saygıyı temel prensiplerimiz olarak kabul ederiz.